Cennik

W EndoDentist świadczymy szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Począwszy od przeglądu stomatologicznego poprzez stomatologię zachowawczą, leczenie kanałowe, protetyczne po projektowanie uśmiechu. Poniżej przedstawiamy skrócony cennik wybranych zabiegów wykonywanych w EndoDentist.

Całkowity koszt zabiegów jest ustalany indywidualnie, po przedstawieniu planu leczenia.
Akceptujemy płatności gotówką, kartą płatniczą, przedpłatę przelewem.

Usuwanie kamienia 300 zł
Pakiet higienizacja (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja) 400 zł

Najlepszą profilaktyką jest codzienna higiena jamy ustnej – szczotka, nitka i płyn do płukania. Jednak nawet najlepiej czyszczone zęby z czasem pokrywają się osadem i kamieniem. Aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem należy regularnie je usuwać w gabinecie stomatologicznym. Systematyczna higiena uchroni nas przed chorobami zębów i przyzębia takimi jak stany zapalne dziąsęł czy paradontoza, które mogą prowadzić do przedwczesnej utraty zębów.

Przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego zaleca się wykonać zabieg higienizacji, który zwiększa skuteczność leczenia, ponieważ eliminuje szkodliwe drobnoustroje z jamy ustnej.

W EndoDentist wszystkie zabiegi higienizacji jamy ustnej wykonywane są przez dyplomowane higienistki stomatologiczne.

 

Etapy higienizacji jamy ustnej

Skaling

Skaling jest to zabieg usunięcia kamienia nazębnego, który powstaje w wyniku mineralizacji i utwardzania nazębnej płytki bakteryjnej. Przyczyny powstawania kamienia nazębnego są różne – od tak oczywistych jak palenie papierosów, przez uwarunkowania genetyczne, wady zgryzu, czy źle wykonane plomby, po dietę bogatą w węglowodany i nabiał. Skaling jest najczęściej zabiegiem bezbolesnym. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach dużego stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból – w takiej sytuacji przeprowadzamy skaling w znieczuleniu miejscowym.

Piaskowanie

Piaskowanie polega na usuwaniu osadów i nieestetycznych przebarwień będących efektem palenia papierosów i spożywania barwiących produktów spożywczych np. kawy czy herbaty. Do tego celu używa się specjalnej piaskarki podającej strumień wody pod ciśnieniem zmieszanej z piaskiem stomatologicznym. Zabieg ten wykonuje się w celu eliminacji szkodliwych bakterii z jamy ustnej, umożliwienia precyzyjnej oceny ubytków próchnicowych na powierzchniach stycznych zębów, a także poprawy estetyki uśmiechu,

Polerowanie

Polerowanie to ważny etap zabiegu higienizacyjnego. W EndoDentist wykonywany jest przy użyciu past polerskich, których zadaniem jest wygładzenie powierzchni zębów. Polerowanie zabezpiecza przed szybkim odkładaniem się kamienia i osadu oraz zapewnia przyjemne uczucie gładkości zębów.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to ostatni etap higienizacji jamy ustnej. Jest to zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa oraz ogranicza nadwrażliwość zębów. Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone uprzednio zęby preparatu w w postaci pianki, żelu lub lakieru z wysoką zawartością fluoru.

Ważne informacje

  • Zgodnie z wytycznymi World Health Organization w EndoDentist zalecamy  planować wizyty higienizacyjne co pół roku.
  • Zabiegu higienizacji nie wykonujemy u pacjentów posiadających wykwity opryszczki wargowej, gdyż zwiększone jest wtedy ryzyko rozsiania infekcji. Zabieg ten należy wykonać po okresie całkowitego wygojenia.
  • Przed planowanym zabiegiem wybielania zębów należy wykonać zabieg higienizacji, bowiem zęby na których znajdują się zanieczyszczenia nie wybielą się.