Cennik

W EndoDentist świadczymy szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Począwszy od przeglądu stomatologicznego poprzez stomatologię zachowawczą, leczenie kanałowe, protetyczne po projektowanie uśmiechu. Poniżej przedstawiamy skrócony cennik wybranych zabiegów wykonywanych w EndoDentist.

Całkowity koszt zabiegów jest ustalany indywidualnie, po przedstawieniu planu leczenia.
Akceptujemy płatności gotówką, kartą płatniczą, przedpłatę przelewem.

Któż z nas nie marzy o pięknym, białym, lśniącym uśmiechu? W EndoDentist proponujemy dwie metody wybielania – gabinetową i domową. Umów się na wizytę konsultacyjną, na której lekarz stomatolog doradzi, która metoda będzie dla Ciebie odpowiednia.

Przed zabiegiem wybielania zębów dowolną metodą należy wykonać zabieg higienizacji.

Wybielanie gabinetowe

Wybielanie gabinetowe odbywa się na jednej wizycie w EndoDentist i trwa około 2h. Efekt jest natychmiastowy. Zabieg polega na nałożeniu na powierzchnię szkliwa preparatu wybielającego.

Wybielanie nakładkowe

To metoda do której używa się indywidualnie wykonanych nakładek oraz żelu wybielającego. Nakładki są wykonywane  dla każdego pacjenta na podstawie wycisków, które pobiera lekarz stomatolog, dzięki czemu są idealnie dopasowane do jamy ustnej. Pacjent samodzielnie w domu nakłada żel wybielający do swoich nakładek i zakłada je na noc. Wybielanie tą metodą trwa ok. 14 dni, ale efekty można zauważyć znacznie wcześniej.

Ważne informacje

  • Przed planowanym zabiegiem wybielania zębów należy wykonać zabieg higienizacji, bowiem zęby na których znajdują się zanieczyszczenia nie wybielą się.
  • Należy pamiętać, że wybieleniu nie ulegną wypełnienia oraz wszelkie uzupełnienia protetyczne: korony, licówki.  Jeśli istnieje potrzeba wymiany wypełnień w odcinku przednim , powinno się to zrobić minimum 2 tygodnie po zakończonym procesie wybielania, kiedy kolor zęba ulegnie stabilizacji. Trudniej wybielają się zęby martwe oraz przebarwione chemicznie.
  • W czasie trwania wybielania oraz 24h po jego zakończeniu należy stosować białą dietę, czyli Pacjent nie może spożywać produktów barwiących – kawa, czerwone wino, buraki, niewskazane jest też palenie papierosów.
  • Przeciwwskazaniem do wybielania zębów są: ciąża, karmienie piersią, próchnica zębów. Do zabiegu kwalifikują się pacjencji od 18 roku życia. Minium 14 dni przed zabiegiem należy zaprzestać suplementacji żelaza.
  • Końcowy efekt wybielania jest bardzo trudny do przewidzenia.
  • U różnych pacjentów zęby bardzo indywidualnie reagują na preparaty stosowane w procesie wybielania.
  • Wybielanie zębów jest bezpieczne dla zdrowych zębów.
  • W czasie wybielania i krótko po nim, może wystąpić czasowa nadwrażliwość zębów.
Wybielanie gabinetowe Beyond 1100 zł
Wybielanie gabinetowe Prevdent 1650 zł
Wybielanie zębów nakładkowe (nakładki, żel) 900 zł
Wybielanie przebarwionego zęba po leczeniu kanałowym 350 zł
Wybielanie przebarwionego zęba po leczeniu kanałowym – kolejna wizyta 150 zł