Cennik

W EndoDentist świadczymy szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Począwszy od przeglądu stomatologicznego poprzez stomatologię zachowawczą, leczenie kanałowe, protetyczne po projektowanie uśmiechu. Poniżej przedstawiamy skrócony cennik wybranych zabiegów wykonywanych w EndoDentist.

Całkowity koszt zabiegów jest ustalany indywidualnie, po przedstawieniu planu leczenia.
Akceptujemy płatności gotówką, kartą płatniczą, przedpłatę przelewem.

Konsultacja implantologiczna 350 zł
Odsłonięcie implantu 350 zł
Implantokorona tymczasowa kompozytowa 850 zł
Implant 3100 zł
Implantokorona ceramiczna wraz z łącznikiem od 3600 zł
Zabieg augmentacji kości od 2000 zł
Zabieg sinus lift od 3500 zł

Implanty to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które po utracie naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort i pewność siebie. Implanty to najczęściej wybierana metoda leczenia przez pacjentów z brakami zębowymi, ponieważ jest to jedyna metoda pozwalająca trwale odtworzyć prawidłowo funkcjonujące i doskonale wyglądające nowe zęby, a nie tylko zamaskować ich brak, a dzięki temu znów cieszyć się szerokim i radosnym uśmiechem i dawną pewnością siebie w codziennych sytuacjach.

Implanty zębów to kilkumilimetrowe śruby, które po osadzeniu w kości szczęki zastępują utracony korzeń zęba. Implanty stanowią podstawę dla zamocowania pracy protetycznej widocznej w jamie ustnej np. mostu, protezy lub korony. Tytan, z którego  wykonany jest implant to materiał biozgodny tzn., że traktowany jest przez organizm jak własna kość, dzięki czemu zrasta się on z kością szczęki trwale, tak jak zrastają się złamane części kości.

Leczenie implantologiczne w EndoDentist to gwarancja poprawy komfortu cierpiących na braki w uzębieniu.

Zalety implantów:

  •  Trwałość –  u niemalże wszystkich Pacjentów (ok.98%) implanty ulegają trwałej integracji z kością, nie przysparzając najmniejszych problemów w późniejszym użytkowaniu. Ponadto zabieg wszczepienia implantu nie wymaga piłowania sąsiednich zdrowych zębów, jak przy zakładaniu tradycyjnych koron i mostów.
  • Lepsza estetyka – implanty wyglądają jak naturalne zęby,
  • Lepsza wymowa – seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających luźne protezy.
  • Łatwiejsze jedzenie
  • Wygoda – w przeciwieństwie do ruchomych protez wymagających klejów (które utrzymują je na swoim miejscu) implanty eliminują tego rodzaju kłopotliwe zabiegi.

Współczesna implantologia rozwiązuje problem zarówno pojedynczych braków zębowych jak i wielozębowych. Leczenie implantologiczne w EndoDentist zwykle podzielone jest na dwie części: etap chirurgiczny i etap protetyczny.

Etap chirurgiczny:

W EndoDentist wszczepienie implantu trwa ok. 20 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest bezbolesny. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki. Proces gojenia trwa około 2-3 miesięcy.

Im wcześniej zdecydujesz się na implant, tym większa pewność, że kość szczęki będzie miała odpowiednią grubość i niewymagane będzie wcześniejsze przygotowanie. Zęby (w tym implant) działają na kości pobudzająco i gwarantują ich regenerację. Ubytek może powodować zanik kości w jego miejscu.

Etap protetyczny:

Po tym czasie następuje całkowite zrośnięcie implantu z kością i do implantu mocowany jest łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Następnie wykonywana jest odbudowa protetyczna – lekarz pobiera wyciski wszystkich zębów po to, aby jak najwierniej odtworzyć warunki zgryzowe Pacjetna. Na podstawie wycisków laboratorium protetyczne wykonuje prace protetyczne (tj. most lub koronę w zależności od Twojego indywidualnego planu leczenia ustalonego z lekarzem), które następnie lekarz mocuje do łącznika implantu. Korona czy most będzie idealnie dopasowana do Twojego naturalnego uzębienia.

Aby dowiedzieć się czy implanty są rozwiązaniem dla Ciebie – umów się na konsultację implantologiczną.